جمعه 30 مهر 1400

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی گفتگوی ويژه امروز بازیگر در حد یک عروسک است

 
 

سه شنبه 30 آذر 1395

امروز بازیگر در حد یک عروسک است

 
 


امروز از بازیگر ایده نمی‌خواهند و البته بازیگر هم ایده‌ای ندارد؛ چرا که اصلا دانشی ندارد تا ایده‌پردازی کند.

صبا کمالی بازیگر سینما و تلویزیون درباره معیار و ملاک جوانان تازه‌کار برای ورود به حیطه بازیگری گفت: خیلی خوب است که تنها داشته جوانان برای این حرفه در ابتدای کار علاقه است؛ ولی با شرایطی که حرفه ما امروز دارد، علاقه نمی‌تواند تنها ملاک باشد. متاسفانه ملاک اصلی این روزها پول است. کسی که پول دارد، می‌تواند در این حوزه کار کند؛ بین آن چیزی که باید باشد و آن چیزی که اتفاق می‌افتد زمین تا آسمان فاصله است و استعداد آخرین مسئله‌ای است که به آن توجه می‌شود. زمانی که انتخاب بازیگران براساس کسب دانش، تجربه، علاقه و استعداد باشد باارزش است اما در شرایط امروز، بازیگر در حد یک عروسک است. از بازیگر ایده نمی خواهند و آن بازیگر هم ایده‌ای ندارد، چرا که اصلا دانشی ندارد تا ایده‌پردازی کند.
کمالی در خصوص دلیل گزیده‌کاری خود اظهار داشت: مشکل خاصی وجود ندارد و اگر مشکلی هم باشد، یک بحث کلی است و آن اینکه بسیاری از هنرمندان گرفتار عدم امنیت شغلی و بی عدالتی هستند.
وی همچنین درباره ملاک خود برای انتخاب نقش در فیلم یا سریال اظهار داشت: آنچه برای من اولویت دارد کلیت متن و نقشی است که قرار است، بازی کنم. در مرحله بعد مسئله مالی و عوامل گروه است. اگر در گروه فیلمسازی آدم‌های درستکار و هنرمند وجود داشته باشند، بنده با افتخار و اشتیاق کامل با چنین گروهی کار خواهم کرد، در غیر این صورت وسواس به خرج می دهم. بازیگر سریال «خوش‌نشین‌ها» در خصوص علاقه به فعالیت در عرصه سینما، تئاتر، تلویزیون تصریح کرد: هیچکدام از این عرصه‌ها برای من تفاوتی نمی‌کند و هیچکدام از دیگری نازل‌تر نیست. هر کدام بر دیگری برتری‌هایی دارد. مثلا فیلمی که در سینما ساخته می‌شود، اگر کار خوبی باشد، ماندگار می‌شود یا در تلویزیون که خیلی فراگیر و مردمی است، دیده خواهد شد. تئاتر نیز همانند سوزنی است که در پوست تماشاگر فرو می‌رود. ولی من به خاطر داشتن لیسانس تئاتر، این عرصه را دوست دارم. بازیگر «کیف انگلیسی» درباره انتخاب دوباره بازیگری گفت: البته؛ صد در صد اگر دوباره به گذشته بر‌می‌گشتم، بازیگری را انتخاب می کردم. ولی با شناختی که الان نسبت به حرفه خود و شرایطش پیدا کردم، ممکن بود در برداشتن قدم‌هایم بیشتر دقت کنم و پازل‌هایم را با دقت بیشتری می‌چیدم.
کمالی در پایان در خصوص فعالیت‌های اخیرش گفت: من در حال حاضر مشغول بازی در یک فیلم سینمایی و تهیه‌کنندگی یک تئاتر هستم. این اولین پروژه من در تئاتر با عنوان «بر پهنه دریا» است. زنگ افتتاحیه آن توسط علی نصیریان زده شده است و اجرای آن از بیست و پنجم آذر ماه با حضور عکاسان و خبرنگاران آغاز شد. این نمایش بر اساس یک نمایشنامه معروف به همین نام نوشته شده و برگزیده جشنواره آیینی سنتی است. استاد علی نصیریان در تایید این نمایش و اجرا دست‌خطی را به من دادند که در فضای مجازی منتشر کردم.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
افزایش حقوق کارکنان اعلام شد
:: فناوری اطلاعات ::
قیمت‌های نجومی گوشی‌های پرچمدار در ایران
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
قهرمانی در آسیا، نتیجه‌ی تلاش تیمی بود
:: فرهنگ و هنر ::
ترس‌ها و خطرهای بدلکاری بعد از پیمان ابدی و ارشا اقدسی
:: حوادث ::
شوهرعمه قاتل از چوبه دار نجات یافت

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار