چهارشنبه 29 شهريور 1396

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی جهان لغو ایده همکاری امنیتی سایبری ترامپ با روسیه بعد از انتقاد رسانه‌ها

 
 

سه شنبه 20 تير 1396

لغو ایده همکاری امنیتی سایبری ترامپ با روسیه بعد از انتقاد رسانه‌ها

 
 

ایده ترامپ در مورد همکاری با روسیه برای ارتقای امنیت سایبری با انتقادهای تند رسانه‌های آمریکایی مواجه شد و لذا وی مجبور شد از این ایده صرف نظر کند.

این رسانه ها می گویند در حالی که دخالت روسیه در هک شبکه های رایانه ای آمریکا در زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در سال 2016 محرز است، چگونه ترامپ ایده همکاری سایبری با پوتین را تعقیب می کند.
ترامپ در روزهای گذشته و در جریان برگزاری اجلاس سران G20 ایده ایجاد یک واحد امنیت سایبری غیرقابل نفوذ را با همکاری روسیه مطرح کرد. وی در این مورد گفت: من و پوتین در مورد شکل گیری یک واحد امنیت سایبری غیرقابل نفوذ بحث کردیم تا موضوع هک شدن انتخابات و بسیاری دیگر از چیزهای منفی مصون و ایمن بمانیم.
اما بعد از ارسال این پیام در توییتر رسانه های آمریکایی با دیدگاه های مختلف سیاسی به شدت به وی حمله کردند و لذا ترامپ 12 ساعت بعد با ارسال پیام دیگری در توییتر ایده اولیه خود را کنار گذاشت. در این پیام آمده بود: این واقعیت که من و رییس جمهور پوتین در مورد واحد امنیت سایبری بحث کردیم به این معنا نیست که فکر می کنم چنین چیزی می تواند اتفاق بیفتد. این اتفاق نمی تواند رخ بدهد، اما آتش بس می تواند رخ دهد و رخ داد. اشاره وی در جمله آخر به وقوع آتش بس در سوریه بود.
در جریان برگزاری نشست G20 در شهر هامبورگ آلمان و به دنبال ملاقات ترامپ با پوتین، دو طرف ضمن تایید چالش های ناشی از تهدیدات سایبری برای فرایندهای دموکراتیک ایالات متحده و دیگر کشورها توافق کردند چارچوبی برای همکاری به منظور درک بهتر تهدیدات سایبر ابداع کنند.
بلافاصله بعد از انتشار این خبر سیاستمداران برجسته آمریکایی به شدت به ترامپ حمله کردند. از جمله سناتور جان مک کین به کنایه در این مورد گفت: من مطمئن هستم که پوتین می تواند کمک فراوانی در این زمینه ارائه دهد، زیرا خود او هک را انجام داده است.
سناتور بن ساسه هم در این مورد گفت: نباید چنین چیزی رخ دهد و به طور قطع رخ نخواهد داد. چرا رییس جمهور ایالات متحده باید چنین ادعای عجیب و غریبی را مطرح کند. پوتین دشمن ماست و در حال طرح ریزی حملات سایبری آتی به آمریکاست و نمی تواند دوست ما باشد.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
ربیعی: مسئول مقابله با فقر هستم
:: فناوری اطلاعات ::
رفع ابهامات اجرای شبکه ملی اطلاعات
:: روی خط جوانی ::
۷ روش برای اینکه بهتر با دیگران ارتباط برقرار کنید
:: ورزش ::
دیوار چین مقابل ایران فرو ریخت
:: فرهنگ و هنر ::
درگذشت پیشکوست عرصه خبر و دوبله
:: حوادث ::
دختر جوانی به طرز بدی توسط پسر همسایه به قتل رسید

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار