يكشنبه 30 دي 1397

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اجتماعی زمان اعلام اسامی 20 هزار مشمول کسر خدمت‌های جدید

 
 

دوشنبه 11 دي 1396

زمان اعلام اسامی 20 هزار مشمول کسر خدمت‌های جدید

 
 


رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح با اعلام استقبال از پیشنهادهای جدید برای بهرمندی افراد بیشتر از کسرخدمت های ایثارگری، رزمندگی و آزادگی، زمان اعلام اسامی 20 هزار واجد کسر خدمت‌های جدید رانیز اعلام کرد.

سردار موسی کمالی با اشاره به پایان مهلت ثبت‌نام برای بهرمندی از کسر خدمت‌های جدید سربازی گفت: عملیات ثبت نام از واجدین شرایط عصر روز یکشنبه (10 دی ماه) در سراسر کشور پایان یافت و همزمان با آن عملیات اجرایی برای شناسایی 20 هزار نفر نخست در دستور کار قرار گرفت.
وی درباره امکان فرصت جدید برای ثبت‌نام کنندگان نیز اظهار کرد: در سال آینده زمانی برای ثبت ‌نام مجدد و تصحیح اطلاعات داده خواهد شد ، البته این زمان کوتاه تر از زمان مرحله نخست خواهد بود.
کمالی در پاسخ به سوالی درباره نحوه راستی آزمایی‌ مشخصات و اطلاعات ثبت شده نیز گفت: راستی آزمایی در دو مرحله انجام می شود در مرحله اول افرادی که بر اساس خوداظهاری فرم ها را پر کرده و واجد امتیاز بالا شده و جز 20 هزار نفر نخست قرار گرفته‌ اند شناسایی می‌شوند و سپس این افراد به یگان‌های مربوطه دعوت شده و از آنهاخواسته می شود تا مدارک خود را برای اثبات آنچه که بر اساس خوداظهاری مطرح کرده بودند ارائه کنند.
وی با بیان اینکه بنا بر قانون و مصوبه مجلس سالانه 20 هزار نفر می‌توانند از این کسر خدمت استفاده کنند، افزود: 20 هزار نفر تا پایان سال برای بهرمندی از این کسر خدمت‌ها انتخاب می شوند، درسال آینده نیز مجددا 20 هزار نفر که دارای امتیاز بیشتری بوده و در همان سال سرباز بوده یا موعد اعزام به خدمتشان مربوط به همان سال باشد انتخاب می‌شود.
رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح درباره افرادی که ممکن است امسال جز 20 هزار نفر بوده اما در ماه و روزهای پایانی خدمت‌شان قرار گرفته باشند، گفت: توصیه ما به این افراد این است که دوران سربازی خود را سپری کرده و از فرصتی که برای دریافت کسر خدمت برایشان مهیا شده برای برادرشان استفاده کنند اما اگر برادری ندارند می‌توانند از این سهمیه استفاده کنند.

زمان اعلام اسامی 20 هزار فرد واجد کسر خدمت‌
کمالی درباره 20 هزار نفر دارای بییشتری امتیاز که چه زمانی معرفی خواهند شد گفت:‌قطعا پس از انجام بررسی‌های لازم تا پایان همین ماه این افراد معرفی خواهند شدو پس از آن از آنها خواسته می‌شود با طی مراحل قانونی برای تعیین تکلیف، دریافت کسر خدمت و یا تسویه حساب اقدام کنند.
به گفته کمالی افرادی که برای تسویه‌حساب معرفی می‌شوند جزو سربازان مشمول به خدمت هستند.
رییس اداره سرمایه انسانی ستاد کل نیروهای مسلح در پاسخ به سوالی که آیا ممکن است ظرفیت 20 هزار نفر در هر سال تغییر کند، به ایسنا گفت:‌ اعلام این ظرفیت از سوی مجلس شورای اسلامی بوده و تغییری نخواهد کرد. بنابر این چنین چیزی منتفی است.

استقبال از پیشنهادهای جدید کسر خدمت
کمالی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با توجه به ثبت نام دست کم 340 هزار نفر برای استفاد از این کسر خدمت‌ها، آیا تعیین سهمیه 20 هزار نفری درسال عادلانه است یا خیر؟ اظهار کرد: این موضوع از سوی ستاد کل نیروهای مسلح نیز مطرح شده و به همین دلیل پیشنهاد ما این بود که امکان بهرمندی تمام افراد از کسر خدمت ایثارگری رزمندگی وجود داشته و به ازای هر یک ماه سابقه حضور والدین در جبهه، 9 روز به فرزندانشان کسر خدمت داده شود اما این قانون که پیش‌تر اجرا شده بود مورد موافقت نمایندگان قرار نگرفت و آنها معتقد بودند سهیمه 20 هزار نفری تمام متقاضیان را شامل می‌شود.
کمالی با بیان اینکه این قانون در حال حاضر اجرایی شده و ما ملزم به اجرای قانون هستیم گفت:‌ اما قطعا ما از هر پیشنهادی که منجر به استفاده افراد بیشتری از این کسر خدمت‌ها باشد استقبال کرده و این پیشنهادها را بررسی خواهیم کرد.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
از سال آینده پرداخت یارانه‌ها ‌استانی می‌شود
:: فناوری اطلاعات ::
چگونه وای‌فای آیفون را به طور ثابت خاموش کنیم؟
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
برنامه روز یازدهم جام ملت‌های آسیا / ماراتنِ صعود در گروه B
:: فرهنگ و هنر ::
همه آنچه درباره بانک‌ها باید بدانید در قالب یک کتاب
:: حوادث ::
زنده شدن مرده در راه غسالخانه

يادداشت
:: اجتماعی ::
تهران آماده نیست!

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار