دوشنبه 27 خرداد 1398

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی حوادث قسامه، گره 11 ساله جنایت را باز می‌کند

 
 

يكشنبه 19 فروردين 1397

قسامه، گره 11 ساله جنایت را باز می‌کند

 
 


مرد جوان که متهم است 11سال قبل برادرش را کشته و جنازه وی را به آتش کشیده دیروز در حالی پای میز محاکمه ایستاد که ادعا کرد بی‌گناه است و دروغ‌پردازی‌های برادرزاده‌اش وی را گرفتار کرده است. قضات دادگاه این پرونده را لوث تشخیص داده و حکم به برگزاری مراسم قسامه دادند.

6 آبان 86 به کلانتری تهرانسر خبر رسید در یک خانه متروکه آتش‌ سوزی رخ داده است.
ماموران کلانتری همراه آتش‌نشانان راهی محل شدند. ماموران پلیس بعد از خاموش شدن آتش به بررسی پرداختند و با جنازه نیمه‌سوخته مردی 38 ساله به نام جمال روبه‌رو شدند که شواهد نشان می‌داد با ضربه‌های متعدد چاقو کشته شده است.
جنازه این مرد به پزشکی قانونی منتقل شد و پلیس به تحقیق پرداخت.
در بررسی‌ها روشن شد جمال آن روز سوپرمارکتش را ترک کرده و به خانه متروکه رفته بود که قربانی جنایت آتشین شد. اظهارات پسرنوجوان قربانی اما تحقیقات را وارد مرحله تازه‌ای کرد. این پسر به پلیس گفت: پدرم و عمویم جمشید همیشه با هم اختلاف داشتند. همان روز عمویم را در حالی که یک کیسه مشکی و یک قبضه چاقو در دست داشت مقابل سوپرمارکت پدرم دیدم. اما از ترسم بلافاصله فرار کردم و به خانه رفتم. به دنبال اظهارات پسر نوجوان جمشید بازداشت شد ولی خودش را بی‌گناه خواند.
وقتی مدرکی علیه این متهم به دست نیامد برای وی قرار منع تعقیب صادر شد. اما با اعتراض اولیای دم به این قرار، پرونده برای رسیدگی دوباره به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد. اظهارات پسر قربانی و شاگرد سوپرمارکت جمال باعث شد تا جمشید با گذشت سال‌ها از جنایت باردیگر بازداشت شود. وی دیروز در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی محمدباقر قربان‌زاده و با حضور یک مستشار پای میز محاکمه ایستاد.
در ابتدای این جلسه فرزندان قربانی که حالا به سن قانونی رسیده‌اند برای عمویشان حکم قصاص خواستند. سپس جمشید روبه‌روی قضات ایستاد و خودش را بی‌گناه خواند. وی گفت: قبول دارم با برادرم اختلاف داشتم ولی من نمی‌توانستم او را بکشم و سپس جنازه‌اش را به آتش بکشم. دروغگویی‌های برادرزاده ام باعث شد تا من در این پرونده گرفتار شوم.
در پایان این جلسه هیات قضایی وارد شور شد و پرونده را لوث تشخیص داد. به این ترتیب حکم به برگزاری مراسم قسامه صادر ش د. قرار شد تا اولیای دم 50 نفر از بستگان نسبی خود را به دادگاه معرفی کنند تا سوگند بخورند جمشید قاتل جمال است. به این ترتیب برای وی حکم قصاص صادر شود. اما اگر اولیای دم نتوانند 50 نفر را برای ادای سوگند به دادگاه معرفی کنند قسم را واگذار کرده و جمشید 50 بار سوگند بی‌گناهی می‌خورد و آزاد می‌شود.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
نجفی: افزایش قیمت خودرو به ۵ درصد حاشیه بازار استمرار روند مسئله‌دار فعلی است انبار احتکار خودرو در شهرستان آذرشهر
:: فناوری اطلاعات ::
سیستم اعلام هشدار، تلفات را کاهش داد
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
ربیع‌خواه: پنالتی درست بود
:: فرهنگ و هنر ::
همه آنچه درباره بانک‌ها باید بدانید در قالب یک کتاب
:: حوادث ::
قتل‌عام خانوادگی توسط مرد خونسرد

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار