سه شنبه 6 فروردين 1398

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اجتماعی فرسفج اولین شهر بدون پلاستیک ایران خواهد شد.

 
 

سه شنبه 4 ارديبهشت 1397

فرسفج اولین شهر بدون پلاستیک ایران خواهد شد.

 
 

عباس جلالوند شهردار فرسفج : در سال ۹۷ برنامه فرسفج شهر بدون پلاستیک را با همکاری و همیاری مردم فهیم فرسفج و دوست داران محیط زیست عملیاتی میکنیم .

دکتر جلالوند در جلسه ای که روز یکشنبه ۲ اردیبهشت به مناسبت روز جهانی زمین پاک در محل کاروانسرای شاه عباسی این شهر برگزار گردید با اشاره به ضرورت تغییر سبک زندگی و تلاش برای حفظ محیط زیست و ارتقا شاخص های یک زندگی پاک گفت : سال ۹۷ با همت همه مردم فهیم فرسفج از شهر شکوفه های سیب به عنوان اولین شهر بدون پلاستیک ایران رونمایی خواهد شد .
جلالوند با بیان اینکه همه ۸ میلیارد انسان ساکن در کره زمین زیر یک سقف و یک چتر زندگی می کنیم گفت : متاسفانه زیاده خواهی های انسان در مدرنیته و تلاش برای تسخیر و استعمار و استثمار دنیا توسط کشورهای غربی سبب رقابت های بی پایانی شد که دود آن به چشم همه بشریت رفت اما درمان آن باید با نگاه محلی و با تکیه بر آموزش و فرهنگ سازی باشد و نباید منتظر معجزه و یا کمک دیگران ماند .
ایشان با بیان اینکه در حال حاضر به خاطر زیاده خواهی های چند قدرت بزرگ و استعماری و در راس آنها آمریکا لایه ازن آسیب دیده و عملا سلامت همه ما و این کره خاکی به خطر افتاده گفت : در حال حاضر باید با نگاه بومی و بنا به مقتضیات جغرافیایی و شرایط موجود در هر محل و استفاده از ظرفیت همه دستگاه ها و ادارات دولتی و البته در راس آنها مردم همان منطقه و سازمان های مردم نهاد به مقابله با پدیده گرم شدن زمین و آلاینده های زیست محیطی برخیزیم .
وی با اشاره به اینکه از زمانی که به عنوان شهردار توفیق خدمت به مردم شریف و خون گرم فرسفج را پیدا کردم تصمیم گرفتم تا هر زمانی که در خدمت این دوستان باشم نهایت سعی ام را انجام دهم که مثمر ثمر باشم و در این راستا از بدو ورود با مطالعه همه ظرفیت های این شهر بهترین پتانسیل را در حوزه بوم گردی و البته بوم گردی با تاکید بر حوزه سلامت و محیط زیست پاک نهادم .
ایشان با اشاره به وجود یک کاروانسرای قدیمی شاه عباسی به مساحت ۴۰۰۰ متر مربع گفت : انشاالله با تحقق فرسفج به عنوان اولین شهر بدون پلاستیک ایران و وجود ظرفیت های گردشگری از جمله کاروانسرای شاه عباسی و باغات سیب در سال ۹۷ شاهد شروع بحث بوم گردی و رشد سفر به فرسفج به عنوان مقصد گردشگری خواهیم بود .
دکتر جلالوند در پایان تاکید کرد که طی هفته جاری کارگروهی ویژه با همکاری شورای محترم شهر فرسفج .ادارت بخش و سازمان های مردم نهاد و همه دوست داران محیط زیست در شهرداری تشکیل می گردد و انشاالله تا پایان سال و در یک برنامه زمان بندی و به صورت تدریجی پلاستیک و ظروف یکبار مصرف را از ادارت و زندگی مردم حذف خواهیم کرد .

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
نجفی: افزایش قیمت خودرو به ۵ درصد حاشیه بازار استمرار روند مسئله‌دار فعلی است انبار احتکار خودرو در شهرستان آذرشهر
:: فناوری اطلاعات ::
آنچه بهتر است برای حفظ امنیت مودم‌تان بدانید
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
قیمت بیرانوند دو برابر شد
:: فرهنگ و هنر ::
همه آنچه درباره بانک‌ها باید بدانید در قالب یک کتاب
:: حوادث ::
متهم: گلوی دخترعمویم را بریدم و شیرگاز را باز کردم

يادداشت
:: اجتماعی ::
تهران آماده نیست!

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار