سه شنبه 6 فروردين 1398

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی دانش و فناوری کمد هوشمندی که به لباس پوشیدن افراد مبتلا به زوال عقل کمک می‌کند

 
 

پنجشنبه 13 ارديبهشت 1397

کمد هوشمندی که به لباس پوشیدن افراد مبتلا به زوال عقل کمک می‌کند

 
 

پژوهشگران آمریکایی، یک کمد هوشمند ابداع کرده‌اند که می‌تواند به افراد مبتلا به زوال عقل در لباس پوشیدن کمک کند.

لباس پوشیدن، یکی از دشواری‌هایی است که افراد مبتلا به زوال عقل، با آن روبه‌رو هستند. این کار، نه تنها خسته‌کننده است، بلکه در صورت نیاز به کمک موجب شرمساری بیمار می‌شود.
پژوهشگران "دانشگاه نیویورک" (NYU)، "دانشگاه ایالتی آریزونا" (ASU) و موسسه تاسیسات بهداشتی "بیمارستان عمومی ماساچوست" (MGH) در آمریکا، برای حل این مشکل، یک کمد هوشمند ابداع کرده‌اند.
این کمد موسوم به "درس" (DRESS)، شامل پنج کشو و همچنین یک تبلت، دوربین و حسگر حرکتی است که در قسمت بالای کمد قرار گرفته‌اند.
فرد مراقب کاربر، پیش از زمان لباس پوشیدن او، قسمت‌های گوناگون لباس را در کشوهای جداگانه‌ای می‌گذارد. پس از این که مراقب، اتاق را ترک می‌کند، صدای ضبط شده او، کاربر را به باز کردن اولین کشو ترغیب می‌کند و همزمان، کشو روشن می‌شود. سپس، "درس" با استفاده از سیستم‌های ردیابی و تشخیص تصویر، از طریق بارکد قابل مشاهده روی اولین قسمت لباس، با توجه به نوع لباس و همراه با محل و جهت گیری آن در بدن، بر لباس پوشیدن کاربر نظارت می‌کند. سیستم، تا زمان اتمام لباس پوشیدن، به کاربر این امکان را می‌دهد که بداند لباس را درست پوشیده است یا نه؛ سپس، کشوی بعدی را باز و قسمت دیگری از لباس را به تن کند.
همچنین، در صورت کامل نپوشیدن لباس، "درس" می‌تواند از راه حسگر پوستی که به یک دستبند شباهت دارد، سطح استرس کاربر را بررسی کند. اگر سیستم تشخیص دهد که کاربر خسته شده، با استفاده از یک اپلیکیشن، مراقب را آگاه می‌کند تا از راه دور، جریان کار کاربر را ردیابی کند.
پژوهشگران در بررسی این سیستم، از 11 داوطلب سالم استفاده کردند تا به طور کامل لباس بپوشند و از روی عمد اشتباهاتی هم داشته باشند. با این که "درس" در تشخیص نوع و جهت پوشیدن لباس خوب بود، در تشخیص زمان لباس پوشیدن به طور کامل، مشکلاتی داشت.
پژوهشگران در نظر دارند با افزایش اندازه بارکدها، به حداقل رساندن تای لباس برای قابل مشاهده بودن بارکد آن و نزدیکتر کردن کاربر به کمد، این محدودیت را از بین ببرند.
دکتر "وینسلو برلسون" (Winslow Burleson)، نویسنده ارشد مقاله این پژوهش می‌گوید: با پیشرفت‌های این پژوهش، "درس" قابلیت لازم را برای کمک به افراد مبتلا به زوال عقل خواهد داشت تا بتوانند استقلال و حریم خصوصی خود را نگه دارند.
این پژوهش در مجله " JMIR Medical Informatics" به چاپ رسید.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
نجفی: افزایش قیمت خودرو به ۵ درصد حاشیه بازار استمرار روند مسئله‌دار فعلی است انبار احتکار خودرو در شهرستان آذرشهر
:: فناوری اطلاعات ::
آنچه بهتر است برای حفظ امنیت مودم‌تان بدانید
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
قیمت بیرانوند دو برابر شد
:: فرهنگ و هنر ::
همه آنچه درباره بانک‌ها باید بدانید در قالب یک کتاب
:: حوادث ::
متهم: گلوی دخترعمویم را بریدم و شیرگاز را باز کردم

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار