دوشنبه 27 خرداد 1398

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی دانش و فناوری برقی شدن 16000 اتوبوس در یکی از شهرهای چین

 
 

دوشنبه 17 ارديبهشت 1397

برقی شدن 16000 اتوبوس در یکی از شهرهای چین

 
 

چگونه یکی از شهرهای چین به نام شنژن، قصد دارد که تمامی اتوبوس‌های خود را که تعداد آنها به 16000 می‌رسد، برقی می‌کند. این شهر نمونه‌ بارزی از تصمیم دولت چین برای برقی کردن وسایل نقلیه است.

شهرهای ایالات متحده از مدت‌ها پیش در تلاش بوده‌اند که اتوبوس‌های خود را برقی کنند. نیویورک سیتی در تلاش است که مدل‎های برقی را به کار ببندد تا بتواند انتشار گازهای گلخانه‌ای را تا حد امکان کاهش دهد.
ماه گذشته نیز لس آنجلس اعلام کرد که 36.1 میلیون دلار روی اتوبوس‌های الکتریکی سرمایه گذاری می‌کند. این بخشی از برنامه‌های این شهرها برای رسیدن به شهری بدون انتشار گازهای گلخانه‌ای تا سال 2030 است.
به گزارش سرویس اخبار تکنولوژی از شماران سیستم به نقل از کربد، چین هم دقیقا اهدافی مشابه را دنبال می‌کند و در پی آن است که با شهر شنژن شروع کند. این شهر 12.5 میلیون نفری، اولین شهری بود که تصمیم گرفت تمام سیستم اتوبوس شهری را الکتریکی کند.
این دستاورد، بسیار مهم خواهد بود زیرا مجموعا 16359 وسیله نقلیه در این شهر وجود دارد و این تعداد از وسایل نقلیه موجود در نیویورک، لوس آنجلس، نیو جرسی و شیکاگو بیشتر است.
با الکتریکی شدن اتوبوس‌های شهر مورد بحث، 99 درصد از اتوبوس‌های برقی جهان در این شهر است. در حال حاضر 9500 اتوبوس با سیستم سوختی پاک در هر هفته وارد سیستم حمل و نقل شنژن می‎شود که معادل کل ناوگان اتوبوس شهر لندن است.
با روند و سرعت بالای کشور چین برای استفاده از فناوری‌های نوین، پتانسیل این کشور برای استفاده از این اتوبوس‌ها و همچنین وسایل نقلیه الکتریکی دیگر، روز به روز بیشتر می‌شود. بر اساس شواهد و قرائن، شنژن، نخستین شهر این کشور است که قصد دارد از این اتوبوس‌ها استفاده کند ولی قطعا آخرین شهر نخواهد بود.
لازم به ذکر است که سایر شهرهای چین هم روی این موضوع کار می‌کنند. در شهر شنژن، با تلاش‌های شهردار این شهر، پروژه اتوبوس‌های برقی کلید خورد. دولت چین این اتوبوس‌ها را با یارانه 150000 دلار خریداری کرده است که نصف هزینه یک اتوبوس جدید است.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
نجفی: افزایش قیمت خودرو به ۵ درصد حاشیه بازار استمرار روند مسئله‌دار فعلی است انبار احتکار خودرو در شهرستان آذرشهر
:: فناوری اطلاعات ::
سیستم اعلام هشدار، تلفات را کاهش داد
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
ربیع‌خواه: پنالتی درست بود
:: فرهنگ و هنر ::
همه آنچه درباره بانک‌ها باید بدانید در قالب یک کتاب
:: حوادث ::
قتل‌عام خانوادگی توسط مرد خونسرد

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار