پنجشنبه 2 خرداد 1398

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی گوشه و کنار IT تسلا در آپدیت جدید «تمام خودکار» می‌شود

 
 

دوشنبه 21 خرداد 1397

تسلا در آپدیت جدید «تمام خودکار» می‌شود

 
 

واژه «اتوپایلوت» در ابتدا ممکن است اینطور به نظر برسد که قادر است خودروی تسلا را برای شما به‌طور کامل هدایت کند اما در عمل این سیستم هنوز هم یک راننده نیمه خودکار است که تنها در صورتی که راننده تسلا روی خودرو نظارت کامل داشته و دستانش روی فرمان باشد، این سیستم می‌تواند خودروی شما را بین خطوط حفظ کرده و در موقعیت‌های مختلف سرعت شما را کاهش یا افزایش دهد و یا حتی ترمز بگیرد.

با این حال ایلان ماسک مدیرعامل شرکت تسلا ادعا کرده که آپدیت نرم‌افزاری جدیدی که قرار است آگوست امسال برای خودروهای این شرکت ارائه شود، سیستم اتوپایلوت خودرو را بیش از پیش مسئولیت‌پذیر می‌کند و وظایف راننده را بسیار کمتر از قبل خواهد کرد و از این طریق سیستم اتوپایلوت را به معنای واقعی‌ خود نزدیک‌تر خواهد کرد. ماسک در توییت جدید خود در روز یک‌شنبه اعلام کرد آپدیت نسخه 9.0 تسلا شامل تغییرات گسترده‌ای در سیستم اتوپایلوت نسخه 2.0 روی خودروهای این شرکت ایجاد می‌کند.
طبق آنچه که ایلان ماسک در توییت جدید خود ادعا کرده، پس از دریافت این آپدیت سیستم راننده خودکار تسلا قادر خواهد بود به‌ تنهایی کنترل کامل خودرو را در دست بگیرد. البته اینکه سیستم جدید تسلا می‌تواند خودرو را به‌طور کامل هدایت کند به این معنی نیست که راننده می‌تواند با خیال راحت تا مقصد چرت بزند چراکه هنوز هم قوانین و محدودیت‌های ویژه‌ای برای خودروهای اتوماتیک در سطح جاده‌ها و خیابان‌ها وجود دارد.
در وبسایت تسلا هم در صفحه اتوپایلوت قسمت جدیدی راه‌اندازی شده که «فول اتوپایلوت» دارد. در این بخش علاوه بر محدودیت‌های رانندگی خودکار، به توانایی‌های جدید سیستم اتوپایلوت تسلا اشاره شده است. در این بخش از سایت آمده که «در آپدیت نرم‌افزاری جدید تسلا کافی است رانندگان مقصد را به خودرو اعلام کنند.»
آپدیت نسخه 8.0 تسلا که آخرین نسخه از سیستم اتوپایلوت این خودرو محسوب می‌شود، باعث بهبود چشمگیری در وضعیت سیستم خودکار خودرو شده است. پس از انتشار آپدیت نسخه 8.0 سیستم کنترل خودکار فرمان، تغییر لاین، ترمز گیری، پارک کردن و کنترل سرعت با سرعت و دقت خیلی بیشتری همراه شده است.
برای بهره‌مندی از تکنولوژی اتوپایلوت، خریداران بایستی مبلغ 5 هزار دلار اضافه بر قیمت نهایی خودرو به شرکت تسلا پرداخت کنند.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
نجفی: افزایش قیمت خودرو به ۵ درصد حاشیه بازار استمرار روند مسئله‌دار فعلی است انبار احتکار خودرو در شهرستان آذرشهر
:: فناوری اطلاعات ::
گوگل اسیستنت به رانندگی شما کمک می‌کند!
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
ربیع‌خواه: پنالتی درست بود
:: فرهنگ و هنر ::
همه آنچه درباره بانک‌ها باید بدانید در قالب یک کتاب
:: حوادث ::
قتل‌عام خانوادگی توسط مرد خونسرد

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار