شنبه 4 اسفند 1397

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی دانش و فناوری تولید کوچکترین "نانو امولسیون" با یک تکنیک جدید

 
 

سه شنبه 5 تير 1397

تولید کوچکترین "نانو امولسیون" با یک تکنیک جدید

 
 

محققان طی تحقیق اخیرشان توانستند توسط نانوذرات اطراف قطرات کوچک، کوچکترین "نانو امولسیون" (nanoemulsions) را ایجاد کنند. اندازه این نانو امولسیون 100-400 نانومتر است.

به نقل از فیز، روش سنتی برای ساختن نانو امولسیون چندین مرحله داشت، اما اکنون "ساشانت آناد" (Sushant Anand) و تیم او یک تکنیک یک مرحله‌ای برای ایجاد نانو امولسیون‌هایی که سریع‌تر، کوچک‌تر و دارای انرژی بیشتری هستند، توسعه داده‌اند. امولسیون‌ها مخلوط‌های نسبتا پایداری از روغن و آب هستند که با استفاده از ماده‌ای به نام امولسیون‌کننده ساخته می‌شوند.
ساشانت آناد گفت: امروزه نانوفناوری نقش مهمی در حل بسیاری از مشکلات نانوفناوری دارد. به عنوان مثال، "امولسیون‌های روغن-آب" (oil-water emulsions) را در نظر بگیرید. نانو با اندازه‌های قطره می‌تواند در طول عمر بسیاری از محصولات مبتنی بر امولسیون مانند لوازم آرایشی، مواد غذایی، دارو و بسیاری از صنایع موثر باشد. به طور معمول مولکول‌های "سورفکتانت"(surfactant) برای جلوگیری از تجمع قطره‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند اما چنین مولکول‌هایی می‌توانند در بسیاری از موارد اثرات نامطلوب داشته باشند بنابراین امروزه محققان تلاش می‌کنند تا نانوذرات بدون سورفکتانت تولید کنند.
"سورفکتانت‌ها" یا "مواد فعال سطحی" موادی هستند که هنگامی که به مقدار بسیار ناچیز استفاده می‌شوند کشش سطحی آب را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهند.
چالشی که محققان با آن مواجه شدند، ساخت امولسیون‌های نانوذرات مبتنی بر نانوقطرات است که امولسیون‌های" Pickering" نامیده می‌شوند. آناد افزود: ساخت امولسیون‌هایی با قطرات در مقیاس نانو، چندین دهه است که به یک چالش بزرگ تبدیل شده است.
مطالعات پیشین آناد و دیگر همکاران او در ام.آی.تی نشان داده بودند که می‌توانند نانو امولسیون‌هایی ایجاد کنند که قطرات آنها توسط سورفکتانت‌ها تثبیت شده‌اند.
اکنون آناد و همکارانش "دانگ جین کنگ" (Dong Jin Kang) و "حسن برانیا" ( Hassan Bararnia) از اینکه این تکنیک جدید که می‌تواند به طور بالقوه برای ساختن نانو امولسیون‌های Pickering مورد استفاده قرار گیرد، شگفت زده شدند.
دانگ جین کنگ، یکی از محققان این مطالعه گفت: امولسیون‌ها را می‌توان با روش‌های مختلفی تولید کرد اما متاسفانه آنچه که در "سورفکتانت‌ها" عمل می‌کنند، لزوما با نانوذرات عمل نمی‌کنند. این فرآیند شامل گرفتن روغن و خنک کردن آن در زیر "نقطه شبنم" (dew point) است، بنابراین اگر آب چگالی روغن را بیشتر ‌کند و روغن دارای خواص مناسب باشد و نانو ذرات غلظت کافی داشته باشند، قطرات آب خود را در داخل روغن و نانوذرات پراکنده خواهند کرد و سپس در اطراف آنها جمع می‌شوند تا نانو امولسیون‌ها را تولید کنند.
حسن برانیا یکی از محققان این مطالعه گفت: این تکنیک سبب ایجاد فرصت‌های جدید و انجام کارهای ارزشمند خواهد شد.
این مطالعه در مجله" ACS Applied Materials and Interfaces journal" منتشر شد.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
نجفی: افزایش قیمت خودرو به ۵ درصد حاشیه بازار استمرار روند مسئله‌دار فعلی است انبار احتکار خودرو در شهرستان آذرشهر
:: فناوری اطلاعات ::
تاسیس آزمایشگاه بلاک چین و رمز ارز
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
مادر مرحوم شاکر: تا زنده‌ام به قائدی رضایت نمی‌دهم
:: فرهنگ و هنر ::
همه آنچه درباره بانک‌ها باید بدانید در قالب یک کتاب
:: حوادث ::
خواستگاری‌اززن‌سوم‌بعدقتل2 همسر

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار