سه شنبه 6 فروردين 1398

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی فناوری اطلاعات تعلیق 70 میلیون اکانت توییتر

 
 

شنبه 16 تير 1397

تعلیق 70 میلیون اکانت توییتر

 
 

سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا معتقدند که روس‌ها در جریان انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده در سال 2016 دخالت‌هایی داشته‌اند و یکی از ابزاری که از طریق آن روس‌ها توانسته‌اند به نتایج مورد نظرشان دست پیدا کنند، شبکه‌های اجتماعی بوده است.

حال سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا انتظار دارند روس‌ها چنین فعالیت‌هایی را در جریان انتخابات میان‌ دوره‌ای 2018 از سر بگیرند. آمار نشان می‌دهد شبکه اجتماعی توییتر در یکی دوماه اخیر روزانه بیش از 1 میلیون اکانت توییتری را به حالت تعلیق درآورده است.
گزارش‌ها نشان می‌دهند طی دو ماه گذشته بیش از 70 میلیون اکانت توییتر به حالت تعلیق درآمده که این آمار در مقایسه با اکتبر گذشته تقریبا 2 برابر شده است. اطلاعات به‌دست آمده توسط واشنگتن پست نشان می‌دهد تعلیق‌ اکانت‌ها در ماه جولای هم با همین سرعت در حال انجام است و این اطلاعات مطمئنا روی شرکت، سهام و ارزش کلی آن تاثیرات منفی خواهد گذاشت. یکی از افراد که نام او فاش نشده در مصاحبه خود با واشنگتن پست گفته ممکن است توییتر در گزارش‌های مرتبط با 3 ماه دوم امسال کاهش قابل توجه تعداد کاربران ماهانه خود را اعلام کند.
این افزایش تعداد اکانت‌های تعلیق شده نشان‌دهنده تحول و تغییرات در نحوه تفکر مدیران ارشد توییتر است. «دل هاروی» معاون ارشد بخش امنیت توییتر می‌گوید این شرکت اخیرا به تکنولوژی دست پیدا کرده که قادر است اکانت‌های لایق تعلیق را شناسایی کند. او همچنین اعلام کرد این مسئله وابسته به تصمیم توییتر بود که تشخیص دهد آیا امنیت مردم از آزادی بیان آنها مهم‌تر است یا خیر؟ هاروی در مصاحبه هفته گذشته گفته بود زمانی که امنیت مردم در خطر باشد، آزادی بیان خیلی اهمیتی ندارد.
یک شرکت روسی با عنوان موسسه تحقیقاتی اینترنتی که در دادگاه عالی آمریکا هم متهم شناخته شد، در جریان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال 2016 به همراه 13 شهروند روسی دیگر بیش از 3000 اکانت توییتر را به‌طور همزمان کنترل کرده است. گفته می‌شود بیش از 50 هزار اکانت توییتر در آن دوره از انتخابات آمریکا مستقیما با دولت روسیه ارتباط داشته‌اند.
توییتر در پست بلاگی هفته گذشته خود اعلام کرده بود که به صورت هفتگی بیش از 10 میلیون اکانت را بررسی می‌کند. این کار به منظور شناسایی و تایید صاحب اکانت از طریق آدرس ایمیل و شماره تلفن همراه انجام می‌شود.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
نجفی: افزایش قیمت خودرو به ۵ درصد حاشیه بازار استمرار روند مسئله‌دار فعلی است انبار احتکار خودرو در شهرستان آذرشهر
:: فناوری اطلاعات ::
آنچه بهتر است برای حفظ امنیت مودم‌تان بدانید
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
قیمت بیرانوند دو برابر شد
:: فرهنگ و هنر ::
همه آنچه درباره بانک‌ها باید بدانید در قالب یک کتاب
:: حوادث ::
متهم: گلوی دخترعمویم را بریدم و شیرگاز را باز کردم

يادداشت
:: فناوری اطلاعات ::
تاکید بر توسعه زیرساخت و سرویس های ارزش افزوده پیام رسان ها

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار