دوشنبه 27 خرداد 1398

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اقتصادی در روز سبز آیفکس بیش از نیمی از حجم کل معاملات فرابورس ایران به دو بازار اول و دوم اختصاص یافت

 
 

دوشنبه 9 مهر 1397

در روز سبز آیفکس بیش از نیمی از حجم کل معاملات فرابورس ایران به دو بازار اول و دوم اختصاص یافت

 
 

در میانه این هفته معاملاتی در فرابورس ایران یک میلیارد و 523 میلیون ورقه بهادار به ارزش 7 هزار و 903 میلیارد ریال در تمامی بازار‌ها میان معامله‌گران دست‌به‌دست شد که بیش از 52 درصد از حجم کل معاملات به دو بازار اصلی سهام فرابورس اختصاص یافت.

آیفکس در پایان معاملات امروز دوشنبه 9 مهر‌ماه 97 با 12 واحد افزایش در ارتفاع 2240 واحدی ایستاد که این افزایش بیش از همه تحت تاثیر اهرم مثبت و حداکثر 10 واحدی از جانب نماد‌های «ذوب» و «میدکو» اتفاق افتاد اما معاملات منفی در نماد‌های «زاگرس» و «مارون» مانع از رشد بیشتر شاخص کل شد.
در ادامه رصد نماد‌های فرابورسی در روزی که گذشت بیشترین افزایش قیمت را نماد «سمگا» و بیشترین کاهش قیمت را نماد «بهپاک» تجربه کردند. همچنین نماد‌ تازه‌وارد «تاپکیش» در کنار «ذوب» و «سمگا» پُربیننده‌ترین نماد‌ها لقب گرفت.
از سوی دیگر 196میلیون سهم به ارزش 871 میلیارد ریال در بازار اول و 608 میلیون سهم به ارزش 2 هزار و 436 میلیارد ریال در بازار دوم فرابورس معامله شد که نماد «دی» با حجم معاملات نزدیک به 251 میلیون سهمی بیشترین حجم و نماد «زاگرس» با معملاتی به ارزش نزدیک به 352 میلیارد ریال، به‌ترتیب بیشترین حجم و ارزش معاملاتی را در هر دو بازار به خود اختصاص دادند. در همین حال، بازار پایه در سه تابلو معاملاتی خود شاهد دست‌به‌دست شدن 698 میلیون سهم به ارزش 2 هزار و 618 میلیارد ریال بود که نماد «خکرمان» بیشترین حجم معاملاتی را در این بازار از آن خود کرد. به‌علاوه، در بازار ابزار‌های نوین مالی در روزی که گذشت 21 میلیون ورقه به ارزش یک هزار و 977 میلیارد ریال معامله شد؛ در این بازار که اوراق بدهی، صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله (ETF) و اوراق تسهیلات مسکن بانک‌های مسکن و ملی معامله می‌شوند، تسه‌ها در بازه قیمتی 487 هزار تا 626 هزار ریال نوسان کرد؛ «اخزا623» بالاترین حجم و ارزش معاملاتی را در بازار بدهی در اختیار گرفت و صندوق اعتماد در ETFها صدر‌نشین شد. از جمله رویداد‌های آتی فرابورس عرضه اسناد خزانه اسلامی در نماد «اخزا7061» است که عرضه آن فردا سه‌شنبه مورخ 10 مهر‌ماه برای اولین بار در بازار ابزار‌های نوین مالی اتفاق خواهد افتاد. تعداد کل این سری از اوراق که در تاریخ 23 تیر‌ماه 99 سررسید خواهد شد 27 میلیون و 868 هزار و 137 ورقه است و در تاریخ 23 خرداد‌ماه 97 توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی منتشر شده است. همچنین 12.5 درصد از سهام غير‌مديريتي شركت گلسار فارس در نماد معاملاتي «گلسار4» که قيمت پايه کل آن برابر با 39 میلیارد و 250 میلیون ریال است، فردا در بازار سوم فرابورس ايران، عرضه خواهد شد.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
نجفی: افزایش قیمت خودرو به ۵ درصد حاشیه بازار استمرار روند مسئله‌دار فعلی است انبار احتکار خودرو در شهرستان آذرشهر
:: فناوری اطلاعات ::
سیستم اعلام هشدار، تلفات را کاهش داد
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
ربیع‌خواه: پنالتی درست بود
:: فرهنگ و هنر ::
همه آنچه درباره بانک‌ها باید بدانید در قالب یک کتاب
:: حوادث ::
قتل‌عام خانوادگی توسط مرد خونسرد

يادداشت
:: اقتصادی ::
واریز حقوق کارکنان تا ۲۰ اسفند / پرداخت عیدی طی امروز و سه شنبه

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار