دوشنبه 27 خرداد 1398

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اقتصادی یکشنبه 15 مهرماه سال جاری /مدت اعتبار تسهیلات مسکن مهرماه 95 به پایان می‌رسد

 
 

سه شنبه 10 مهر 1397

یکشنبه 15 مهرماه سال جاری /مدت اعتبار تسهیلات مسکن مهرماه 95 به پایان می‌رسد

 
 

به زودی مدت اعتبار نقل‌وانتقال شامل خریدوفروش و هبه اوراق گواهی حق تقدم استفاده ‏از تسهيلات مسكن صادرشده در 15 مهرماه سال ‌‏95‌‎ ‎در نماد معاملاتی «تسه 9507» به پایان می‌رسد و از این رو این نماد ‏معاملاتی در پايان معاملات یکشنبه 15 مهرماه متوقف می‌شود.‏

نماد معاملاتی اوراق تسهیلات مسکن مهرماه 95 سه روز کاری دیگر متوقف می‌شود و دیگر امکان خریدوفروش آن وجود ندارد اما مدت اعتبار استفاده از تسهیلات از محل این اوراق تا 15 آبان ماه سال جاری یعنی حدود یک ماه دیگر خواهد بود.
این اوراق که به زودی شاهد اتمام مدت اعتبار آن خواهیم بود، امروز سه‌شنبه دهم مهرماه 97 با قیمت 595 هزار ریال در بازار تسهیلات مسکن معامله شدند. همچنین نگاهی به تابلو تسهیلات مسکن در روز جاری نشانگر آن است که تسه اردیبهشت‌ماه 97 با قیمت 639 هزار ریال بیشترین قیمت را در میان تسهیلات مسکن به خود اختصاص داده و در سمت مقابل اوراق تسهیلات مسکن بانک ملی در نماد «تملی 702» با کمترین قیمت نسبت به سایر تسه‌ها یعنی 508 هزار ریال خریدوفروش شده است.
دادوستدهای اوراق ETF نیز در روز جاری به مبادله بیش از 20 میلیون ورقه به ارزش افزون بر 442 میلیارد ریال منجر شد.
در سمت دیگر بازار که مربوط به معاملات سهام است شاهد نقل‌وانتقال 345 میلیون سهم به ارزش افزون بر یک هزار و 338 میلیارد ریال در بازارهای اول و دوم بودیم. در تابلوهای معاملاتی بازار پایه نیز معامله‌گران به جابه‌جایی افزون بر 732 میلیون سهم در 46 هزار و 835 نوبت دادوستدی اقدام کردند که ارزش این حجم از مبادلات بر یک هزار و 937 میلیارد ریال بالغ شد. با رصد نمادهای فرابورسی در چهارمین روز کاری این هفته نیز عنوان نمادهای «بمپنا» و «حسیر» در صدر جدول بیشترین افزایش قیمت به چشم می‌خورد این در حالی است که نمادهای «ولشرق» و «ریشمک» در روز جاری به بیشترین افت قیمتی مواجه شدند. پربیننده‌ترین نماد امروز نیز نماد «دی» متعلق به بانک دی بود و بعد از آن نماد «تاپکیش» متعلق به شرکت تجارت الکترونیک پارسیان کیش که به تازگی در بازار دوم فرابورس برای نخستین بار عرضه شد، بیشترین توجه را از سوی معامله‌گران به خود جلب کرد. درمجموع، بازارهای فرابورس ایران در روز جاری میزبان نقل‌وانتقال 767 میلیون ورقه بهادار به ارزش افزون بر 7 هزار و 132 میلیارد ریال بودند و شاخص کل فرابورس نیز در پی افت 3 درصدی در ارتفاع 2 هزار و 165 واحدی ایستاد.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
نجفی: افزایش قیمت خودرو به ۵ درصد حاشیه بازار استمرار روند مسئله‌دار فعلی است انبار احتکار خودرو در شهرستان آذرشهر
:: فناوری اطلاعات ::
سیستم اعلام هشدار، تلفات را کاهش داد
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
ربیع‌خواه: پنالتی درست بود
:: فرهنگ و هنر ::
همه آنچه درباره بانک‌ها باید بدانید در قالب یک کتاب
:: حوادث ::
قتل‌عام خانوادگی توسط مرد خونسرد

يادداشت
:: اقتصادی ::
واریز حقوق کارکنان تا ۲۰ اسفند / پرداخت عیدی طی امروز و سه شنبه

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار