دوشنبه 27 خرداد 1398

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اقتصادی مجری توسعه شرکت های نوپا در شرکت مخابرات ایران: آمادگی سرمایه گذاری در استارت آپ هایی که نیاز به سرمایه گذاری بالا دارند

 
 

جمعه 13 مهر 1397

مجری توسعه شرکت های نوپا در شرکت مخابرات ایران: آمادگی سرمایه گذاری در استارت آپ هایی که نیاز به سرمایه گذاری بالا دارند

 
 

مجری توسعه شرکت های نوپا در شرکت مخابرات ایران تاکید کرد: استراتژی شرکت مخابرات ایران حمایت از ایده های استارت آپی است و برای سرمایه گذاری در طرح هایی که نیاز به سرمایه گذاری کلان دارند از سوی این شرکت آمادگی لازم وجود دارد.

دکتر سید احمد علمایی در گفتگو با ستاد خبری گروه مخابرات، به ارائه توضیحاتی درباره حمایت های شرکت مخابرات از استارت آپ ها پرداخته و اظهار کرد: شرکت مخابرات ایران به دنبال توسعه شبکه های مخابراتی است و در این راستا از یک سال و نیم قبل بحث جریان های درآمدی جدید مورد توجه قرار گرفته و حمایت از استارت آپ ها در دستور کار شرکت قرار دارد. مشاور مدیرعامل شرکت مخابرات ایران متذکر شد:بر این اساس تمام شتاب دهنده های کشور و آنهایی که در حوزه تلکام خدمات می دادند مورد بررسی قرار گرفتند و مدل استارت آپ فکتوری به عنوان مدل اصلی شرکت انتخاب شد و مذاکرات ما با شتاب دهنده های مختلف آغاز شد تا محصولات و ایده هایی که می توانست منجر به ارائه خدمتی جدید و درآمدزا در مخابرات شود مورد حمایت قرار گیرد. مدیرکل تنظیم مقررات شرکت مخابرات ایران همچنین اظهار کرد: با چند شرکت بزرگ که خدمات قابل ارائه ای در بحث تجاری داشتند به توافقاتی رسیدیم و حمایت هایی از آنها صورت گرفت همچنین با برخی شرکت های کوچک استارت آپی نیز مذاکراتی صورت گرفت و اکنون از میان آنها ۹ شرکت در نمایشگاه امسال حضور دارند. وی در ادامه به یکی از سرویس های ارزش افزوده ای که در این قالب ارایه شده اشاره کرد و گفت: در حوزه تماس صوتی خدمات تلفنی مختلفی می توان ارایه کرد به عنوان مثال خدمات آموزش و مشاره های آموزشی، پزشکی یا فنی از جمله این موارد است که این نوع خدمات بخشی از فعالیت هایی است که از سوی شرکت مخابرات ایران مورد حمایت قرار گرفته است. دکتر علمایی افزود: بخشی از این حمایت در قالب ارایه زیرساخت ها ازجمله نت ورک صورت می گیرد. از سوی دیگر اپلیکیشن هایی که به تجارت دو سویه مربوط می شوند از دیگر موارد مور توجه است و به طور مثال نرم افزار "برگ" از جمله این نرم افزارهاست که به بازیافت زباله های خشک مربوط می شود و در قالب رویکردی دو سویه میان مردم و جمع کنندگان زباله های خشک، ارتباطی عادلانه برقرار می کند. مجری توسعه شرکت های نوپا در شرکت مخابرات ایران در ادامه متذکر شد: برخی طرح ها نیز به خدمات شرکت مخابرات مربوط می شود که طرح هایی مانند توزیع قبوض یا ۱۱۸ از این موارد است. در واقع در قالب این پروژه ها فعالیت های قبلی مخابرات با یک ایده جدید بهینه سازی شده و موجب می شود علاوه بر کاهش هزینه شاهد ارتقاء راندمان باشیم. این همان مفهوم نوآوری در فعالیت های جاری شرکت است.
وی ادامه داد: به عبارت دیگر ما با حمایت از استارت آپ ها ۲ هدف را دنبال می کنیم. اول آنکه به نوعی خدمات جاری سازمانی خود را بهبود بخشیم و دیگر آنکه در قالب امکانات شرکت سرویس های جدیدی تعریف و ارایه کنیم.
دکتر علمایی تاکید کرد: البته باید توجه داشت که در اغلب موارد حمایت شرکت مخابرات از شرکت های نوپا به صورت غیرمستقیم صورت می گیرد و در قالب ارایه زیر ساخت های ارتباطی، ارایه فضا و مشورت دهی انجام می شود و در نهایت در برخی موارد به خرید خدمت منجر می شود.
وی ادامه داد: براساس مدل های سرمایه گذاری تعریف شده در شرکت، امکان سرمایه گذاری مستقیم نیز وجود دارد اما این سرمایه گذاری مشروط به آن است که ایده مربوطه نیاز به سرمایه گذاری کلان داشته باشد. یعنی ما ایده هایی که هزینه کمتری دارند را به طور مستقیم حمایت مالی نمی کنیم و آنها را به سایر بخش های اکو سیستم از جمله شتاب دهنده ها وگذار می کنیم اما همان طور که گفته شد برای سرمایه گذاری در مواردی که نیاز به هزینه سنگین دارند شرکت مخابرات آمادگی لازم را دارد. دکتر علمایی در پایان گفت: شرکت مخابرات در حوزه حمایت از شرکت های نوپا بر نوعی سرمایه گذاری هوشمند تاکید دارد که در این شیوه شرکت ها هم می توانند از امکانات ارتباطی مخابرات بهره گرفته و از سوی دیگر با اتکا به مشترکان مخابرات خدمات خود را به جمع کثیری از مردم ارایه خواهند کرد. به همین دلیل می توان گفت ماهیت حمایت مخابرات از استارت آپ ها کاملا متفاوت است و اینگونه نیست که شرکت با پرداخت هزینه ای اندک برحمایت از این شرکت ها بپردازد.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
نجفی: افزایش قیمت خودرو به ۵ درصد حاشیه بازار استمرار روند مسئله‌دار فعلی است انبار احتکار خودرو در شهرستان آذرشهر
:: فناوری اطلاعات ::
سیستم اعلام هشدار، تلفات را کاهش داد
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
ربیع‌خواه: پنالتی درست بود
:: فرهنگ و هنر ::
همه آنچه درباره بانک‌ها باید بدانید در قالب یک کتاب
:: حوادث ::
قتل‌عام خانوادگی توسط مرد خونسرد

يادداشت
:: اقتصادی ::
واریز حقوق کارکنان تا ۲۰ اسفند / پرداخت عیدی طی امروز و سه شنبه

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار