چهارشنبه 22 مرداد 1399

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی جهان تداوم حملات ترامپ علیه «جوخه»

 
 

شنبه 29 تير 1398

تداوم حملات ترامپ علیه «جوخه»

 
 

با وجود ادعای رئیس‌جمهوری آمریکا مبنی بر فاصله گرفتن از شعارهای آتش‌افروزانه‌ای که اخیرا در گردهمایی حزبش علیه ایلهان عمر مطرح شده بود، او بار دیگر انتقادهایش را از چهار زن عضو کنگره از سر گرفت و نشان داد که قصد عقب‌نشینی ندارد.

دونالد ترامپ در سه پیام توئیتری و چند حضور رسانه‌ای ایلهان عمر، رشیده طلیب، آیانا پرسلی و الکساندریا اوکازیو-کورتز را «ضد آمریکایی و یهودستیز» معرفی کرد.
ترامپ درباره حملاتش علیه گروهی از قانونگذاران دموکرات کنگره موسوم به «جوخه» گفت: نمی‌دانم به لحاظ سیاسی این خوب است یا بد. خیلی‌ها می‌گویند خوب است. خوب و بد آن را نمی‌دانم. فقط این را به شما می‌گویم که شما نمی‌توانید به این صورت درباره کشورمان حرف بزنید. نه وقتی که من رئیس‌جمهوری آمریکا هستم!
رهبر جمهوری‌خواه آمریکا دوباره روز جمعه زنان رنگین‌پوست کنگره را به «تنفر» از آمریکا متهم کرد و گفت: ایلهان عمر بسیار خوش‌شانس است که اینجاست.
حملات ترامپ به دنبال توئیت‌های جنجالی او علیه چهار عضو کنگره آغاز شد. او از این زنان دموکرات خواست تا به همان جایی برگردند که از آن آمده‌اند و در ادامه حامیان ترامپ در یک گردهمایی انتخاباتی شعار «او را برگردان» علیه ایلهان عمر سر دادند. عمر پناهنده‌ای از سومالی است که شهروند آمریکا شده است.
رئیس‌جمهوری آمریکا تاکید دارد به اعتقاد او مبارزه‌اش با این زنان کنگره منفعت‌های سیاسی دارد و او می‌تواند در آستانه سال انتخاباتی، مابقی حزب دموکرات را به دیدگاه‌های این افراد گره بزند. ترامپ پیش از ترک کاخ سفید به سمت نیوجرسی به خبرنگاران گفت: این زنان حرف‌های وحشتناکی درباره کشورمان و مردم کشورمان گفته‌اند. هیچکس نباید چنین کاری کند و اگر آنها می‌خواهند این کار را کنند، به خودشان مربوط است. اما نمی‌توانم تصور کنم که وضعیت خوبی را در پای صندوق‌های رای رقم بزنند.
ترامپ ادامه داد: اگر دموکرات‌ها می‌خواهند مردمی را جذب کنند که از کشورمان متنفر هستند، به خودشان مربوط است اما من مجبور نیستم این کار را کنم. معتقدم آنچه آنها می‌گویند و انجام داده‌اند مایه شرمساری برای آنها، دموکرات‌ها و صادقانه بگویم، برای کشورمان است.
گرچه ترامپ بعد از شعارهای ضد ایلهان عمر در کارولینای شمالی گفته بود از شنیدن آنها خوشحال نشده و با آنها مخالف است، اما حملات جدید او چنین رویکردی را نشان نمی‌دهد. در واقع پوشش رسانه‌ای تجمع انتخاباتی ترامپ و انتقادهایی که به آن مطرح شد، همچنین استقبال مردمی از ایلهان عمر در فرودگاه فرودگاه بین‌المللی مینیاپولیس−سنت پل، ترامپ را دوباره وارد فاز تدافعی کرد. مردم شعار «به خانه خوش‌ آمدی» برای ایلهان عمر سر می‌دادند.
ترامپ در یک پیام توئیتری نوشت، پوشش خبری دیوانه‌کننده از حادثه «او را برگردان» اصلا با زمانی که صرف بررسی «اظهارات تهوع‌آور» این زنان کنگره می‌شود، متناسب نبود.
ترامپ با اشاره به اظهارات ایلهان عمر ادامه دارد: اصلا راضی نیستم که زنی در کنگره بیاید و بگوید که می‌خواهم کابوس رئیس‌جمهوری آمریکا شوم. او می‌خواهد کابوس رئیس‌جمهوری شود؟ او خوش‌شانس است که اینجاست و این حرف‌هایی که می‌زند مایه شرمساری برای کشورمان است. آن کسانی که علیه او شعار می‌دادند، مردمی هستند که عاشق کشورمان هستند.
ترامپ پیش از عزیمت به نیوجرسی همچنین مدعی شد، یکی از این زنان آمریکا را «آشغال» توصیف کرده است. مشخص نیست روی سخن او به چه کسی بود اما هیچکدام از این قانونگذاران از این ترکیب واژگانی به شکل کنونی برای توصیف آمریکا استفاده نکردند. خانم اوکازیو-کورتز ماه مارس در مصاحبه‌ای گفته بود، آمریکا ۱۰ درصد بهتر از گذشته «آشغال» است اما این کشور باید برای بهتر شدن تلاش کند.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
اخذ مالیات از خانه‌های خالی تهران در فصل تابستان
:: فناوری اطلاعات ::
کاهش فروش آیفون تحت تاثیر ممنوعیت وی‌چت
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
دلایل استعفای وکلای فدراسیون در پرونده ویلموتس مشخص شد/ غرض‌ورزی‌ها همکاری را سخت کرد
:: فرهنگ و هنر ::
همبازی محمدرضا گلزار در سریال عاشقانه ۲ یا گیسو مشخص شد
:: حوادث ::
راز جنایت دختر 20 ساله در عمق چاه

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار