پنجشنبه 11 آذر 1400

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی دانش و فناوری «پشتکار»؛ لغت سال ۲۰۲۱ وب‌سایت دیکشنری کمبریج

 
 

پنجشنبه 27 آبان 1400

«پشتکار»؛ لغت سال ۲۰۲۱ وب‌سایت دیکشنری کمبریج

 
 

جستجوها برای این کلمه پس از این که مریخ‌نورد Perseverance فرود نهایی اش را در تاریخ ۱۸ فوریه بر روی سیاره سرخ انجام داد به اوج رسید.

دیکشنری کمبریج اعلام کرد که لغت سال ۲۰۲۱، perseverance (به معنای «پشتکار» و همچنین نام مریخ‌ نورد ناسا) است که ویراستاران این دیکشنری مطرح، استقبال جهانی از سفر فضایی ناسا به مریخ را عامل اصلی جستجوی بالای این واژه می دانند.
به گزارش دیلی میل، جستجوها برای این کلمه پس از این که مریخ‌نورد Perseverance فرود نهایی اش را در تاریخ ۱۸ فوریه بر روی سیاره سرخ انجام داد به اوج رسید. بین ۱۹ فوریه و ۲۵ فوریه امسال، این کلمه ۳۰۴۸۷ بار جستجو شد. در سال ۲۰۲۱ این واژه در وب سایت دیکشنری کمبریج بیش از ۲۴۳۰۰۰ بار در سطح جهان جستجو شده است.
فرهنگ لغت کمبریج این واژه را چنین تعریف می کند: «تلاش مداوم برای انجام کاری یا به دست آوردن چیزی، حتی اگر دشوار باشد یا زمان زیادی بطلبد.» وندالین نیکولز، مدیر نشر دیکشنری کمبریج می گوید که اوج گرفتن جستجوها برای این واژه پس از فرود مریخ نورد ناسا، امری منطقی بوده است.
مریخ نورد
او می گوید که به اعتقاد ویراستاران، این لغت، واژه باربطی بوده، به خصوص به دلیل چالش های سال ۲۰۲۱. «درست همان طور که برای نشاندن مریخ‌ نورد بر روی این سیاره پشتکار نیاز است، برای رویارویی با چالش ها و اخلال های به وجود آمده در زندگی به دلایل کووید ۱۹، فجایع اقلیمی و بی ثباتی و نزاع های سیاسی نیز پشتکار نیاز است. ما این ارتباط را ارج می نهیم و باور داریم کاربران دیکشنری کمبریج نیز همین احساس را داشته دارند.»
او اضافه کرد: «دیکشنری کمبریج یکی از برترین وب سایت های دنیا برای فراگیران زبان انگلیسی است و واژه ی “پشتکار” برای دایره ی لغات زبان آموزان انگلیسی، واژه ی متداولی نیست. زمانی که واژه های مورد جستجو زیاد متداول نباشند، ما اغلب شاهد اوج گرفتن جستجوی واژه های مرتبط با وقایع جاری هستیم.»
دیکشنری کمبریج
در ژانویه امسال با متمرکز شدن نگاه ها بر انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده، جستجوهای وب سایت دیکشنری کمبریج برای کلمات «insurrection» (شورش)، «impeachment» (استیضاح)، «inauguration» (تحلیف) و «acquit» (تبرئه کردن) اوج گرفته بود.
ویراستاران می گویند که این موضوع آشکار می سازد که واژگانی که در دیکشنری کمبریج جستجو می شوند، انعکاس دهنده ی وقایع جاری جهان هستند.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
قیمت مسکن چقدر پایین آمده است؟
:: فناوری اطلاعات ::
قیمت‌های نجومی گوشی‌های پرچمدار در ایران
:: روی خط جوانی ::
مجردم و همسایه‌مان پُز ازدواج‌کردن دخترهایش را به مادر من می‌دهد
:: ورزش ::
آخرین مربی کلاسیک بوندسلیگا در تراکتور!
:: فرهنگ و هنر ::
سید جواد هاشمی:‌ اگر فیلمم نفروشد در زندان همه را ملاقات می‌کنم
:: حوادث ::
قصاص؛ مجازات شلیک مرگ‌بار به همسایه

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار