پنجشنبه 11 آذر 1400

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اقتصادی کاهش ۷۰ درصدی بازار شیرینی‌فروش‌ها/ ثبات قیمت مواد اولیه مهم‌ترین نیاز تولیدکنندگان است

 
 

پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا , چهارشنبه 3 آذر 1400

کاهش ۷۰ درصدی بازار شیرینی‌فروش‌ها/ ثبات قیمت مواد اولیه مهم‌ترین نیاز تولیدکنندگان است

 
 


رئيس اتحاديه صنف قنادان، شيريني فروشان و کافه قنادي تهران گفت: در فروردین ۱۳۹۹ بیش از ۱۰۰ تُن از شیرینی‌هایی که تولیدشده بود را در میان کادر درمان در بیمارستان‌ها به‌صورت رایگان توزیع کردیم.

رئيس اتحاديه صنف قنادان، شيريني فروشان و کافه قنادي تهران گفت: در فروردین ۱۳۹۹ بیش از ۱۰۰ تُن از شیرینی‌هایی که تولیدشده بود را در میان کادر درمان در بیمارستان‌ها به‌صورت رایگان توزیع کردیم.
علي بهره‌مند گفت: کرونا دقیقاً زمانی اتفاق افتاد که مصادف با اوج کار قنادی‌ها بود، ازآنجایی که قنادها همواره با محدودیت تولید مواجه هستند از بهمن‌ماه شروع به آماده کردن مواد اولیه شیرینی می‌کنند اما پاندمی کرونا فروش اسفند۹۸ و عید آن سال را کاملاً از ما گرفت.
بهره‌مند ادامه می‌دهد: فروردین ۱۳۹۹ با تعطیلی همه بازارها و قرنطینه کشور، حجم بسیار بزرگی از تولیدات همکاران ما روی دست‌شان ماند و مغازه‌ها تعطیل شد. در همین زمان بیش از ۱۰۰ تُن از شیرینی‌هایی که تولیدشده بود را در میان کادر درمان در بیمارستان‌ها به‌صورت رایگان توزیع کردیم.
او تصریح کرد: در این شغل، قناد تمام سرمایه‌اش را برای شب عید جمع می‌کند تا سود کند اما با آن اتفاق در سال ۹۸ برخی از همکارانمان دیگر هرگز به شرایط قبل بازنگشتند.
بهره‌مند ادامه داد: در ۲۰ ماهی که از کرونا می‌گذرد بیش از ۲۰۰ واحد صنفی تعطیل شدند، بیشتر آن‌ها دیگر قدرت پرداخت اجاره‌بها را نداشتند.
دولت قیمت مواد اولیه را ثابت نگه دارد
این رئیس اتحادیه گفت: دولت در این مدت قادر نبود اقدام حمایتی قابل توجهی از صنف ما کند این در حالی بود که با دریافت مالیات و بیمه باعث شد تا بیشتر از گذشته همکاران من تحت‌فشار باشند.
بهره‌مند تصریح کرد: آن‌قدر قیمت مواد اولیه در نوسان است که عملاً حاشیه سودی برای قناد نمی‌ماند، افزایش قیمت مواد اولیه باعث رشد قیمت نهایی محصول می‌شود، همین موضوع در کنار کاهش دیدوبازدید و تعطیلی مراسم ۷۰ درصد فروش شیرینی فروشی‌ها را کم کرد.
او ادامه داد: قبلاً دولت‌ها سهمیه‌ای از مواد اولیه می‌دادند اما از بعد از شیوع کرونا این موضوع هم فراموش شده است، ما هم همه محصولات را از بازار آزاد خریداری می‌کنیم .
رئيس اتحاديه قنادان، شيريني فروشان و کافه قنادي تهران درباره افزايش قيمت مواد اوليه گفت: شکر و تخم مرغ جزو مواد اوليه اصلي صنف ما محسوب مي شود و متاسفانه شاهد نوسان شديد نرخ اين مصحولات در بازار هستيم و همکاران ما براي تهيه اين اقلام با مشکلاتي مواجه هستند.
بهره‌مند گفت: ما از دولت نه مواد اولیه می‌خواهیم نه حمایت همین‌که بتوانند قیمت‌ها را ثابت نگهدارند بزرگ‌ترین کمک را به ما می‌کنند.
شیرینی فروشی فقط در قنادی است نه نانوایی
بهره‌مند از تخلف آشکار در نانوایی‌های فانتزی سخن به میان آورد و گفت: در سطح شهر پر است از نان فانتزی فروشی‌هایی که به‌جای آنکه نان فانتزی در اختیار مردم قرار دهند شیرینی بی‌کیفیت ارائه می‌دهند.
او ادامه می‌دهد: همان آردی را که قنادی ها کیسه‌ای ۳۶۰ هزار تومان می‌خرند، نانوایی فانتزی کیسه‌ای ۷۰ هزار تومان خریداری می‌کند و به راحتی باقیمت پایین‌تر شیرینی می‌فروشد.
بهره‌مند تصریح کرد: این تداخل صنفی آسیب زیادی به صنف شیرینی فروشی‌ها می‌زند، لازم است که نهادهای نظارتی نیز بر کار نانوایی‌های فانتزی نظارت بیشتری داشته باشند.
او در پایان تصریح کرد: با همه افزایش مواد اولیه در این چند سال اتحادیه ۳۰ درصد شیرینی را گران کرد اما نیاز به کمک و حمایت دولت در خصوص مواد اولیه داریم.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
قیمت مسکن چقدر پایین آمده است؟
:: فناوری اطلاعات ::
قیمت‌های نجومی گوشی‌های پرچمدار در ایران
:: روی خط جوانی ::
مجردم و همسایه‌مان پُز ازدواج‌کردن دخترهایش را به مادر من می‌دهد
:: ورزش ::
آخرین مربی کلاسیک بوندسلیگا در تراکتور!
:: فرهنگ و هنر ::
سید جواد هاشمی:‌ اگر فیلمم نفروشد در زندان همه را ملاقات می‌کنم
:: حوادث ::
قصاص؛ مجازات شلیک مرگ‌بار به همسایه

يادداشت
:: اقتصادی ::
واریز حقوق کارکنان تا ۲۰ اسفند / پرداخت عیدی طی امروز و سه شنبه

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار