يكشنبه 26 فروردين 1403

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی جهان اجساد رها شده و مردم قحطی‌زده؛ توصیف سازمان ملل از وضعیت غزه

 
 

شنبه 23 دي 1402

اجساد رها شده و مردم قحطی‌زده؛ توصیف سازمان ملل از وضعیت غزه

 
 

معاون دبیرکل سازمان ملل در امور بشردوستانه مارتین گریفیتس با توصیف «صحنه‌های وحشتناکی» که همکارانش در شمال غزه شاهد بوده‌اند، در اظهارات جمعه خود خطاب به شورای امنیت خواستار تصمیمات فوری برای پایان جنگ غزه شد.

گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس؛ «آنچه از هفتم اکتبر شاهد بوده‌ایم، لکه‌ای بر وجدان جمعی ماست. اگر اقدام نکنیم، به لکه‌ای ماندگار بر پیشانی انسانیت ما تبدیل خواهد شد...بار دیگر خواستار تصمیمات فوری برای پایان جنگ غزه هستم» معاون دبیرکل سازمان ملل در امور بشردوستانه و هماهنگ‌کننده امداد اضطراری مارتین گریفیتس این اظهارات را جمعه خطاب به اعضای شورای امنیت سازمان ملل بیان کرد.
وی گفت که اجساد رها شده در راه‌ها، افرادی با علائم واضح قحطی‌زدگی که کامیون‌ها را در جستجوی هر چیزی برای زنده ماندن متوقف می‌کنند، «صحنه‌های وحشتناک مطلق» است که همکارانش در شمال غزه شاهد بوده‌اند.
بیش از ۲۳ هزار شهید، دو میلیون و ۳۰۰ هزار آواره، تخریب اکثر زیرساخت‌های غیرنظامی و کمبود شدید آب، غذا و دارو، تبعات ۹۸ روز جنگ رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه در شرایطی است که ارسال کمک‌های بشردوستانه به شمال این منطقه محدود است و کمک‌های خارجی عملاً به دست غیرنظامیان نمی‌رسد.
موضوعی که گریفیتس هم در انتقاد تند خود تایید کرد و گفت تلاش‌های تیمش برای اعزام کاروان‌های بشردوستانه به شمال غزه با تاخیر و انکارها مواجه شده و امنیت امدادگران به خطر افتاده است.
او سیستم بهداشت و درمان غزه را در وضعیت «فروپاشی» توصیف کرد و گفت که زنان نمی‌توانند زایمان ایمن داشته باشند، کودکان واکسینه نمی‌شوند، بیماری‌های عفونی در حال افزایش است و مردم به دنبال سرپناه در حیاط بیمارستان‌ها هستند.
این مقام سازمان ملل در اشاره به سیاست‌های کوچ اجباری اسرائیل گفت که بمباران‌های هوایی در مناطقی که به غیرنظامیان گفته شده برای امنیت خود جابجا شوند، تشدید شده و «هیچ مکان امنی در غزه وجود ندارد و حیات با عزت تقریباً غیرممکن است».

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
شارژ اضافی ۱۲۰هزار تومانی «یارانه‌ها» ذخیره نمی‌شود/ نحوه بهره‌مندی از این شارژ
:: فناوری اطلاعات ::
آغاز دور جدید حراج شماره‌های رند همراه اول
:: روی خط جوانی ::
چه زمانی برای اولین بار بگوییم "دوستت دارم"
:: ورزش ::
همه چیز درباره خویچا کواراتسخلیا، مارادونای گرجستانی
:: فرهنگ و هنر ::
قلم مقدس به‌دنبال معرفی اسوه برای نسل خبرنگاران است
:: حوادث ::
چهار مظنون در رابطه با پرونده مرحوم مهرجویی بازداشت شده‌اند

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار