دوشنبه 31 ارديبهشت 1403

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی فناوری اطلاعات افتتاح سایت‌های 5G و روستایی همراه اول در مازندران با دستور وزیر ارتباطات

 
 

شنبه 28 بهمن 1402

افتتاح سایت‌های 5G و روستایی همراه اول در مازندران با دستور وزیر ارتباطات

 
 

سایت‌های ارتباطی 5G و روستایی همراه اول با دستور وزیر ارتباطات در دو نقطه شهرستان ساری به بهره‌برداری رسید و اپراتور اول رسما پرچمدار توسعه 5G در ایران شد.

به گزارش روزنامه هموطن آنلاین، آیین بهره برداری از پروژه های ارتباطی شهرستان ساری استان مازندران عصر امروز پنجشنبه 26 بهمن 1402 با حضور عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و هیات همراه، سیدمحمود حسینی پور استاندار مازندران، اسماعیل اعزی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مازندران، برخی مسوولان این استان و اصحاب رسانه در استانداری این شهرستان برگزار شد.
در جریان این مراسم سایت های ارتباطی 5G و روستایی همراه اول در دو نقطه «شهر ساری» و «روستای آببندانکش» با دستور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به صورت ویدیو کنفرانسی افتتاح شد و به بهره برداری رسید.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه امروز استان مازندران با افتتاح چهل و پنجمین سایت 5G همراه اول دارای 60 سایت ارتباطی مبتنی بر این نسل شد، اظهار کرد: زمان برقراری ارتباطات و بهره مندی مردم از خدمات نوین ارتباطی، خستگی ناشی از کار توسعه دهندگان از بین می رود.
زارع پور همچنین دستور انجام تست سرعت در پای سایت 5G همراه اول در شهر ساری را داد که نتیجه آن 852 مگابیت بر ثانیه سرعت دانلود شد.
همچنین با راه اندازی نمادین سایت روستایی آببندانکش که در قالب پروژه های USO است، 175 آبادی و روستا از طریق 125 سایت ارتباطی همراه اول در استان مازندران، به شبکه ملی اطلاعات متصل و از اینترنت پرسرعت بهره مند شدند.
اپراتور اول تلفن همراه با گذشتن از رکورد نصب و راه اندازی ۱۰۳۳ سایت نسل پنج در کشور که ۴۰۰ سایت آن در تهران است، هم اکنون دارای بزرگترین شبکه 5G ایران است و طبق برنامه تا پایان سال تعداد سایت‌های نسل پنج این اپراتور به ۱۱۸۵ سایت خواهد رسید.
شبکه 5G همراه اول مبتنی بر پیشرفته ترین تکنولوژی MIMO 64×64 و با اتکا به استفاده از شبکه فیبر این قابلیت را ایجاد کرده که نسبت به سایر اپراتورها سرعت بیشتری در اختیار مشترکان خود قرار دهد.
همچنین با افتتاح ۱۳ سایت روستایی مجهز به اینترنت پرسرعت، تعداد سایت های روستایی همراه اول که در پروژه توسعه روستایی امکان اتصال روستاییان را به شبکه ملی اطلاعات فراهم کرده به ۵۳۲۹ سایت و روستاهای تحت پوشش حاصل از این طرح به ۹۷۹۰ روستا رسید که از این لحاظ نیز از سایر اپراتورهای تلفن همراه دیگر بیشتر است.
گفتنی است همراه اول از ابتدای پروژه طرح USO و توسعه ارتباطات روستایی و همچنین برقراری اتصال روستاییان به شبکه ملی اطلاعات، توانسته 9790 روستا را با ۵۳۲۹ سایت ارتباطی به اینترنت پرسرعت مجهز سازد و در این زمینه نیز رکورددار باشد.
در این بین 1015 سایت جدید برای برقراری پوشش ارتباطی 2131 آبادی احداث و تحت سرویس دهی قرار گرفته است و 4314 سایت ارتباطی نیز به تکنولوژی های جدید ارتباطی مجهز و ۷۶۷۷ آبادی را به اینترنت پرسرعت متصل کرده است.
گفتنی است وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با هدف بازدید و بررسی میدانی و شرکت در آیین بهره برداری از پروژه های فیبرنوری منازل و کسب و کارها و افتتاح پروژه های ارتباطی امروز در سفری یک روزه به استان مازندران رفت.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
شارژ اضافی ۱۲۰هزار تومانی «یارانه‌ها» ذخیره نمی‌شود/ نحوه بهره‌مندی از این شارژ
:: فناوری اطلاعات ::
آغاز دور جدید حراج شماره‌های رند همراه اول
:: روی خط جوانی ::
چه زمانی برای اولین بار بگوییم "دوستت دارم"
:: ورزش ::
همه چیز درباره خویچا کواراتسخلیا، مارادونای گرجستانی
:: فرهنگ و هنر ::
قلم مقدس به‌دنبال معرفی اسوه برای نسل خبرنگاران است
:: حوادث ::
قتل زن تهرانی در حمام خانه اش / شوهرش تصمیم به مثله کردن جسد داشت که پشیمان شد!

يادداشت
:: فناوری اطلاعات ::
تاکید بر توسعه زیرساخت و سرویس های ارزش افزوده پیام رسان ها

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار