يكشنبه 26 فروردين 1403

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی جهان ردپای آشکار ترکیه و باکو در حمله تروریستی روسیه

 
 

دوشنبه 6 فروردين 1403

ردپای آشکار ترکیه و باکو در حمله تروریستی روسیه

 
 

دکتر احسان موحدیان-برخی تحلیلگران روس، حمله تروریستی اخیر در مسکو را تلاش مشترک لابی ترکیه و باکو برای جلوگیری از تغییر سیاست خارجی روسیه در قبال قفقاز جنوبی پس از انتخاب مجدد پوتین توصیف کرده اند.

دکتر احسان موحدیان-برخی تحلیلگران روس، حمله تروریستی اخیر در مسکو را تلاش مشترک لابی ترکیه و باکو برای جلوگیری از تغییر سیاست خارجی روسیه در قبال قفقاز جنوبی پس از انتخاب مجدد پوتین توصیف کرده اند. از دید آنها، اردوغان و علیف بیم دارند پوتین در دوره جدید ریاست جمهوری، مقابله با ترکیه و باکو را به علت همراهی بیش از حد آنها با ناتو افزایش دهد و برای متوقف کردن پوتین و تحت فشارگذاشتن او، جنایت تروریستی اخیر را طراحی کرده اند‌ تا لابی ترکیه و باکو در دولت روسیه کماکان دست برتر را داشته باشد. این تحلیل علت انتخاب محل انجام حمله مذکور را نیز به خوبی توضیح می دهد. محل انجام حمله یادشده یک مرکز تفریحی و تجاری و هنری متعلق به باند علیف رییس جمهور جمهوری باکو در مسکو بوده و توسط آنها کنترل میشده، لذا علیف و اردوغان با آسودگی خاطر قادر به هدایت تروریست های مدنظرشان به محل حمله و پیشبرد اهداف جنایتکارانه خود بوده اند و می توانستند به شیوه های مختلف جلوی عملکرد سریع و صحیح نیروهای امنیتی روسیه را بگیرند. نحوه برخورد پوتین با ترکیه و باکو در هفته ها و ماه های آتی و ایستادگی یا عدم ایستادگی این کشور در برابر تجاوز احتمالی باکو به ارمنستان مشخص خواهد کرد که آیا رئیس جمهور روسیه چنین تحلیل هایی را قبول دارد یا خیر.
در این شرایط شخص پاشینیان و دولت ارمنستان فرصتی طلایی برای اصلاح سیاست های خود در برابر روسیه و نزدیک تر شدن به پوتین به دست آورده اند و با استفاده از این فرصت امکان مقاومت در برابر زیاده خواهی های باکو را خواهند داشت، اما اگر پاشینیان بخواهد باز هم به صورت یک طرفه و تحریک آمیز به ناتو و غرب تکیه کند، شانس زیادی برای بقا نخواهد داشت!

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
شارژ اضافی ۱۲۰هزار تومانی «یارانه‌ها» ذخیره نمی‌شود/ نحوه بهره‌مندی از این شارژ
:: فناوری اطلاعات ::
آغاز دور جدید حراج شماره‌های رند همراه اول
:: روی خط جوانی ::
چه زمانی برای اولین بار بگوییم "دوستت دارم"
:: ورزش ::
همه چیز درباره خویچا کواراتسخلیا، مارادونای گرجستانی
:: فرهنگ و هنر ::
قلم مقدس به‌دنبال معرفی اسوه برای نسل خبرنگاران است
:: حوادث ::
چهار مظنون در رابطه با پرونده مرحوم مهرجویی بازداشت شده‌اند

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار